O nás - Motocross

Prejsť na obsah

O nás

Motokros v Hniezdnom (Alexy racing team) začal svoju činnosť v roku 2004. Niekoľko nadšencov tohto adrenalínového športu začalo hľadať vhodný priestor na  vybudovanie tréningovej trate. Priestor sa našiel žiaľ na bývalom smetisku, ale boli sme radi aj za takýto terén.
Následnými brigádami, manuálnou pracou za pomoci minimálnej techniky sa smetisko premieňalo na motokrosovú trať. Trať sa menila každým rokom na dokonalejšiu.
V roku 2008 sme usporiadali prvý hobby závod.
Trať sa niekoľko krát prerábala, menila svoju podobu, menila sa obtiažnosť, pridávali sa náročnejšie pasáže, menila svoju podobu až na tú dnešnú.  Spomínané prerábanie trati stálo veľa práce, námahy a čo najviac – financie. Na úpravu trate už bolo potrebnú väčšiu a ťažšiu techniku, ktorú už trebalo financovať. Pomohlo nám aj pár sponzorov a hlavne rodičia detí – mládeže ktorým sa Alexy racing team venuje.
V roku 2010 sa už konal na našej trati prvý závod Východoslovenského pohára pod záštitou SMF. Tieto závody boli organizované už každý rok. Nasledovali väčšie závody a to Majstrovstvá Slovenska (Slovenský pohár) a MMSR a MMSR mládeže.
V dnešnej dobe môžeme povedať, že máme trať na profesionálnej úrovni. A ako je už vyššie spomenuté,  konajú sa tu každoročne veľké závody SR.
Najväčšou prioritou Alexy racing teamu je však mládež, ktorej sa už niekoľko rokov venuje a snaží sa im vytvoriť tie najlepšie podmienky a potreby. Odmenou nám je ich reprezentácia v rôznych závodov na Slovensku, ale aj zahraničí.
Musíme však spomenúť aj to, že najväčší problém máme pri organizovaní spomínaných závodoch s prívodom elektrickej energie, kde využívame elektro centrály, ktoré nie sú vždy spoľahlivé a postačujúce. Chýba nám technika na zavlažovanie trate, kde je vždy potrebné trať udržiavať v bezprašnom stave kvôli bezpečnosti všetkých jazdcov, hlavne tých mladých. A v neposlednom rade by nám veľmi pomohla akákoľvek technika na úpravu trate. Kvôli tomuto handicapu  musíme pred každým závodom oslovovať, žiadať a prosiť majiteľov tejto techniky o pomoc resp. o jej zapožičanie.
Motocross Hniezdne
Autoservis
Odťahová služba
NON - STOP
0905 320 950
Návrat na obsah